Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Galeria Metropolia w Gdańsku zaprasza na Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Wystawa jest otwarta od 4 marca do 14 maja 2017 r. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków, niemal 100 wielkich makiet, zajmuje 2000 metrów kwadratowych oraz łączy zabawę i edukację.  Dodatkową atrakcją dla Zwiedzających jest Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne oraz Aleja Gwiazd wybudowana w skali 1:1 (Robert Lewandowski, Rafała Sonik, Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska). Ponadto na Wystawie można podziwiać największy, jak dotąd, samolot zbudowany z miliona klocków Lego –  11 metrowy Boeing 747, replikę należącego do Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Air Force One.

Klocki Lego to jedna z moich ulubionych zabawek edukacyjnych. Polecam je zarówno dużym jak i małym. Odwiedziłem już kilka takich wystaw w Polsce. W okresie od 4 marca do 14 maja w Gdańsku możemy odwiedzić kolejną osłonę takiej wystawy. Dzięki organizatorom Wystawa Klocków mam możliwość przekazać Wam szczegółowe informacje dot. tej wystawy. Może i ja wybiorę się do Gdańska aby opisać później wrażenia na blogu.

Największa w Polsce Edukacyjna Wystawy Budowli z Klocków Lego to nie tylko Wystawa i ekspozycja,  to moc wrażeń i szereg dodatkowych atrakcji, która daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. To brzmi zachęcająco. Z pewnością się nie zawiedziecie!

 

Z informacji, które otrzymałem od Organizatorów informuję, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Na podstawie materiałów prasowych,  Wystawa Budowli z Klocków LEGO, składa się z 2 stref:

1. NIESAMOWITA PREMIEROWA EKSPOZYCJA

 

Symbole Gdańska z klocków Lego:

Stocznia Gdańska
Model powstał ze względu na olbrzymią wartość symboliczną i historyczną jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Trójmiasta, który wraz z górującymi nad stocznią żurawiami stanowi nieodłączny element panoramy Gdańska.
Stadion Energa Gdańsk
Na fanów piłki nożnej czeka prawdziwa atrakcja – zbudowany z klocków Lego gdański stadion będący areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.

Aleja Gwiazd:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń – starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką. Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.
Agnieszka Radwańska
Najlepszą polską i trzecią w rankingu WTA tenisistkę Agnieszkę Radwańską zbudowano z 40 tysięcy klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu.

Marcin Gortat
214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych talentów to Marcin Gortat – jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, a jej bohater trzyma w rękach piłkę do koszykówki – również z klocków.

Fot. Za pozwoleniem Wystawy Klocków (www.wystawaklockow.pl) – Marcin Gortat

Rafał Sonik i jego quad
Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca – Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego. Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób – konstruktorów i budowniczych.

Fot. Za pozwoleniem Wystawy Klocków (www.wystawaklockow.pl) – Rafal Sonik

AIR FORCE ONE
Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego.Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości.

Fot. Za pozwoleniem Wystawy Klocków (www.wystawaklockow.pl) – Air Force One

Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. W Gdańsku po raz pierwszy na pokładzie pojawi się nowy pasażer – obecny prezydent Stanów Zjednoczonych DONALD TRUMP. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Wielka kolekcja STAR WARS
W Gdańsku organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

To co pamiętam z poprzednich wystaw – właśnie kolekcja statków z serii Gwiezdne Wojny cieszyła się największą popularnością. Warto przypomnieć iż 4 maja jest to Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen – tak więc być może i Fani Star Wars odwiedzą tą wystawę.

HUMAN BODY – nietypowa lekcja biologii
Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii.

Fot. Za pozwoleniem Wystawy Klocków (www.wystawaklockow.pl) – Replika szkieletu

Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

EREBOR – Samotna Góra
Erebor jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedzibą krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.
Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO.

Fot. Za pozwoleniem Wystawy Klocków (www.wystawaklockow.pl) – Makieta kolejki

Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie – rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.
Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

 

2. FUN PARK Strefa Zabawy klockami Kino Edukacyjne

 

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 350 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Gdańsku można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym edukacyjnym kinie.
Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.
A teraz kilka szczegółów praktycznych:
LOKALIZACJA  nie jest przypadkowa, gdyż umożliwia szybki i wygodny dojazd z każdej części Trójmiasta, zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego. Wystawa mieści się w Galerii Metropolia położnej w sąsiedztwie ważnego węzła przesiadkowego, a jej mury sąsiadują z dworcem Gdańsk Wrzeszcz.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się:
SKM / PKM / PKP
AUTOBUS – linie: 110, 115, 116, 124, 126, 129, 136, 149, 157, 162, 164, 199, 262, 315. TRAMWAJ – linie: 5, 6, 9, 11, 12.
PARKING. Na zmotoryzowanych czeka ponad 1600 miejsc postojowych zlokalizowanych na dwóch ostatnich kondygnacjach Galerii oraz na parkingu zewnętrznym.
BILETY
Wystawę możemy odwiedzić  codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.plCeny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 09:00 – 16:00 – 18 zł / osoba
BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 18:30 – 22 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 16:00 – 18:30 – 18 zł / osoba
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00
 – 15 zł / osoba

Sobota:

BILET WEEKENDOWY 09:00 – 18:30 – 22 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 09:00 – 18:30 – 18 zł / osoba
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 – 18 zł / osoba

Niedziela i Święta:


BILET WEEKENDOWY 10:00 – 18:30 – 22 zł / osoba
BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 09:00 – 18:30 – 18 zł / osoba
BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 – 15 zł / osoba

Warto zwrócić uwagę iż dzieci do wzrostu 95 cm wejście bezpłatne. 
GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 09:00 – 16:00.
Minimum 10 osób – 14 zł / osoba
Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.
Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl.

Kontakt do organizatorów: biuro@wystawaklockow.pl, telefon: 534100773.

W tym miejscu, chciałbym podziękować organizatorom – WYSTAWY KLOCKÓW, a w szczególności p. Natalii Pawlusińskiej za udostępnienie materiałów i zdjęć wykorzystanych w tym artykule, jak i samo zainteresowanie zaistnieniem na moim blogu.

 

Tomasz (MojeWedrowki.pl)

Podsumowując – ciekawa wystawa,  nowe modele – co pozwala nawet stałym bywalcom takich atrakcji na zobaczenie kolejnych fascynujących budowli. Dodatkowym plusem jest  fun park – co umożliwi zabawę każdemu odwiedzającemu. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszam na Wystawę Budowli z Klocków LEGO do Galerii Metropolia w GDAŃSKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.