Wystawa z kloców LEGO®

Budowla z klocków LEGO

Budowla z klocków LEGO

Już wkrótce na Stadionie PGE NARODOWY w Warszawie , będzie miała miejsce 2 edycja wystawy budowli z klocków LEGO®. Będzie to niesamowita okazja podziwiać kunszt budowniczych  i stworzonych przez nich budowli z klocków LEGO. Wystawa odbędzie się od 19 grudnia 2015 do 11 marca 2016 roku. Jest to idealna propozycja nie tylko dla pasjonatów klocków ale też dla wszystkich – małych i dużych.

W zeszłym roku, również na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się pierwsza edycja wystawy budowli z klocków LEGO. Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami ze zwiedzania tej wystawy.

Motywem przewodnim wystawy 1 edycji była rekonstrukcja liniowca Titanic. Statek został zbudowany w skali 1:25. Mierzył długość 11 metrów i 3 metry wysokości. Zastanawiacie się zapewne jak dużo klocków zostało użytych do budowy takiego kolosa? Nie uwierzycie! Zgodnie z tabliczką informacyjną było ich około 500 000 szt. Zobaczcie sami jak się prezentował na tej fotografii.

 

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Wystawa klocków Lego – Titanic

Wrażenie niesamowite. Trudno było znaleść odpowiednie miejsce aby objąć go całym obiektywem.  Poza główną atrakcją na wystawie znalazły się budowle z różnych serii klocków LEGO: City, Hobbit, Friends, Mindstorm, i wiele innych. Osobny dział ekspozycji stanowiły modele z serii LEGO STAR WARS jak samodzielnie zaprojektowane modele przez pasjonatów, wykorzystujące motyw Gwiezdnych Wojen. Tak więc był to dodatkowy magnez przyciągający również fanów Gwiezdnych Wojen. Na mnie najbardziej wywarł wrażenie krążownik imperialny. Po prostu cudo. Wyglądał prawie jak wyjęty prosto z filmu Lucasa.

Oto on:

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Wystawa z klocków LEGO – krążownik Imperium – Gwiezdny Niszczyciel – Executor

Takiej wielkości modelu niestety nie można kupić w sklepie…… ale dzięki takim wystawom można podziwiać „zacięcie” prywatnych osób czy kółek zainteresowań, którzy poświęcają czas i pieniądze na budowę takich niesamowitych rzeczy. Po prostu przepiękny.Na kilku zdjęciach udało mi się przedstawić kilkanaście budowli z tej wystawy.

 

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Wystawa z klocków LEGO – Mustafar

W zeszłym roku wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Dla mnie była to niesamowita szansa do podziwiania tak różnorodnych budowli czy modeli, których czasami trudno szukać w sklepach czy w internecie. Część z nich to prawie dzieła sztuki zbudowane z klocków LEGO. Na odwiedzenie wystawy należy zarezerwować minimum godzinęm, no i oczywiście troszeczkę czasu spędzimy przed wejściem na samą wystawę. Po zakończeniu wystawy można było również zakupić zestawy klocków z rabatem.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Wystawa z klocków LEGO – miasto.

Teraz kilka słów o bieżącej edycji wystawy. Tak jak wspomniałem, odbędzie się w terminie 19 grudnia – 11 marca 2016 roku na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W tym roku motywem przewodnim ma być jedyny w swoim rodzaju i znany chyba na całym świecie samolot AIR FORCE ONE. Wymiary samolotu to podobnie jak model  Titanica 11 m długości i 3 m wysokości. Natomiast tym razem cierpliwi budowniczowie użyli ponad 1 000 000 klocków do budowy tego monstrum.

Szczegóły dot. wystawy znajdziecie pod poniższym linkiem WYSTAWA KLOCKÓW. Cennik podobny jak w zeszłym roku – od 19 do 28 pln za pojedyncze wejście. Szczegóły dot. zniżek i ewentualnej rezerwacji biletów są dostępne na stronie organizatora

Dodatkowo, jak informują organizatorzy, Titanic z klocków LEGO zawędrował na Stadion we Wrocławiu. Wystawa we Wrocławiu już jest otwarta i trwa do 7 lutego 2016 włącznie. Dla tych, którzy nie byli jeszcze we Wrocławiu – zachęcam do odwiedzenia wystawy jak i zwiedzenia samego miasta. Wrocław jest ciekawym i oferującym dużo atrakcji dla dużych i małych. Na moim blogu znajduje się również krótka relacja z tego miasta.

Podsumowując – idealna propozycja  na zimowe spędzenie czasu z dziećmi, jeśli będzie brakowało śniegu za oknem, ale nie tylko. Z pewnością dla każdego będzie to niesamowita przygoda z tak popularnymi klockami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.