Królewskie Ogrody Światła

Dziś zapraszam was do odwiedzenia Królewskich Ogrodów Światła. Ta wystawa plenerowa zlokalizowana jest  w pałacu Wilanowie i  jest to ciekawa propozycja. Z pewnością widzieliście już na moim kanale Instagram kilka zdjęć z Z mojej wędrówki po tym miejscu. Zgodnie z informacją którą uzyskałem Królewskie Ogrody Światła można zobaczyć do 24 lutego. Teraz jest to tym bardziej ciekawe gdyż napadało śniegu i efekty wizualne są nawet lepsze. 

Kilka ważnych rzeczy udając się do pałacu w Wilanowie  –  po pierwsze parking. Jak wiedzie Wilanowie nie ma dużego parkingu który pozwoliłby na znalezienie miejsca gdzie możemy zostawić samochód. Sugeruję albo przyjechać wcześniej, to jest do godziny szesnastej albo przyjechać autobusem. Po drugie – zakup biletów wstępu. Bilety wejściowe są dość kosztowne 20 zł od osoby dorosłej i 10 zł od dziecka. To są ceny weekendowe. W tygodniu ceny kształtują się odpowiednio 10/5  złotych. Weekendy są bardzo duże kolejki i panuje trochę chaos kolejkowy.  Przed wejściem należy zaopatrzyć się  w bilety – najlepiej w kasach automatycznych, gdzie kolejka jest najmniejsza i najszybciej sfinalizujemy transakcję zakupu biletu. Są też kasy stacjonarne i tutaj panuje największe zamieszanie, gdyż są dwa oddzielne budynki, i tworzą się odrębne kolejki.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie

Pokaz Świateł jest uruchamiany od 16.00 do 21.00. Ostatnie wejście jest o godzinie 20.30.

Oprócz spacerów po rozświetlonych ogrodach polecam przede wszystkim na udanie się na taras dolny gdzie jest inscenizacja – Muzyczny Ogród Marzeń. Gdzie przy dźwiękach muzyki klasycznej można podziwiać barwy geometryczne kształtu ogrodu.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie

Poza tymi wrażeniami w określonych godzinach na głównej fasadzie budynku odbywają się tzw. mappingi – czyli trójwymiarowy pokaz łączący światło, dźwięk i i obraz. Mappingi odbywają się tylko w weekend. Oto ich tematyka:

17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze” 

18.30 – „Powrót króla”

19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

Wstęp na mapping jest wliczony w bilet wstępu do Królewskich Ogrodów Światła.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie

Zwiedzanie i oglądanie jest bardzo przyjemne, jest nawet przepiękna rama do robienia zdjęć na instagram i z pewnością każdy będzie chciał sobie tam zrobić #zdjęcie. Na samo zwiedzanie Ogrodów Światła należy zarezerwować około 30 do 40 min.

Pokaz multimedialny – Muzyczny Ogród Marzeń jest często powtarzany tak więc nie martwcie się, że nie zobaczyliście tego pokazu światło dźwięk całości. Należy po prostu poczekać kilkanaście minut. Poniżej możecie zobaczyć krótkie urywki z tego pokazu na moim filmie.

Królewskie Ogrody Światła / Wilanów

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca i rozkoszowania się przepięknie rozświetlonymi Ogrodami Pałacu w Wilanowie. To wszystko dzięki sponsorowi – Ferrero. Pozostało jeszcze kilka tygodni. Zaś czym zaskoczy nas w kolejnym sezonie? Pozostaje tylko zaczekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.