Hydropolis – Wrocław

Hydropolis czyli Centrum Wiedzy o Wodzie – niesamowite miejsce we Wrocławiu. Jest to ciekawa propozycja dla dużych i małych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wodzie, jednym z najbardziej potrzebnych zasobów na świecie…

Trochę informacji praktycznych. Muzeum jest położone przy ul. Grobli 17. Jest dobrze skomunikowane z centrum – tylko 2 przystanki tramwajowe od Galerii Dominikańskiej czy kilka minut spacerem przez kłatkę łączącą z ZOO (tylko w sezonie letnim). Dla zmotoryzowanych parking znajduje się między mostem Oławskim a stacją Polinki. Ja wybrałem się pieszo. I to był dobry pomysł.

Na zwiedzanie powinniśmy przeznaczyć około 2 h aby w spokoju obejrzeć wszelkie eksponaty. Bilet polecam kupić wcześniej – przez internet. Do muzeum wchodzimy na określoną godzinę. Ceny biletów to 18/27 złotych a rodzinny (2+2) – 72 złotych.

Co można zobaczyć? Hydropolis to 7 wystaw stałych – stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dziecka czy strefa relaksu. Wystawy zwiedzamy zgodnie z kierunkiem zwiedzania. Do zwiedzania pomocna jest mobilna aplikacja z audioprzewodnikiem dla GooglePlay i AppStore. Link tutaj.

Oto tematyka wystaw:

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Hydropolis – Niebieska Planeta
 • Drukarka Wodna
 • Planeta Wody – bardzo ciekawa projekcja 360º na 65-metrowym ekranie, która opowiada o powstaniu wody na Ziemi, stanowi pierwszy etap zwiedzania wystawy. 10-minutowy film zabierze Cię w najodleglejsze zakamarki kosmosu.
 • Strefa Głębiny
Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Hydropolis – Strefa Głębiny
 • Strefa Ocean Życia
 • Strefa Dzieci
 • Strefa Relaksu. Na wszystkich zmęczonych ilością wrażeń czeka strefa relaksu, gdzie w bajkowej scenerii będą mogli odprężyć się na leżankach i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Jedna ze ścian pokryta jest “mchem” – ta swoista żywa instalacja stanowi wizualizację lasów deszczowych rzeki Amazonki.
Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Hydropolis – informacja o Miami
 • Strefa Człowiek i Woda
 • Strefa Wystaw Czasowych
 • Strefa Historia Inżynierii Wodnej
 • Strefa Miasto i Woda – dla mnie jedna z ciekawszych wystaw. Możemy poznać praktyczne wskazówki jak duże jest zapotrzebowanie wody w mieście – np. podczas meczu. Jak wygląda odbiór i oczyszczanie ścieków itp.
 • Strefa Stany Wody
Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Hydropolis – schemat obiegu wody w przyrodzie

Moje wrażenia? Pozytywne. Dużo informacji przekazanej w przystępnej formie. Każdy, zapewne, zapamięta coś innego – ale z pewnością atutem tego Centrum jest interaktywność i sposób w jaki zachęcają najmłodszych do poznawania wiedzy. Za to cenię i polecam takie Centra Edukacji.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Wrocław

Co jeszcze możecie zobaczyć we Wrocławiu? Zachęcam do moich poprzednich wpisów o tym mieście. Wrocław – pomysł na weekend.

Zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.