Inwałd – Park Miniatur

Tadż Majal

Inwałd – ciekawa propozycja dla rodzin z dziećmi. Park tematyczny – a chwili obecnej jest to już kompleks 5 parków tematycznych w jednym miejscu (wow!!!). Dla mnie rewelacja. Idealny sposób aby zapewnić naszym ukochanym dzieciom rozrywkę, którą tak bardzo potrzebują, a rodzice mogą miło spędzić czas. Kilka lat temu, odwiedziłem z moją najbliższą rodziną tylko Park Miniatur – który zachwycił mnie precyzją wykonania  miniatur budowli rozpoznawalnych na całym świecie. Ale sprawdzając dziś ofertę tego Parku – zamierzam tam wrócić.

Inwałd Park zlokalizowany jest przy drodze 52 pomiędzy Wadowicami a Andrychowem. Dojazd prosty i dobrze oznaczony. Kierując się z Krakowa do Zakopanego, odbijamy na Bielsko-Białą. Dojazd z Krakowa zajmuje średnio godzinę. Dystans to około 60 km. Dla spędzających dłuższy weekend w Krakowie jest to idealna propozycja na zapewnienie atrakcji swoim dzieciom i zobaczenia okolic.Dla wybierających się do Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej idealny pomysł na kilkugodzinny odpoczynek.  Z pewnością nie pożałujecie tej decyzji!.

Trochę informacji o atrakcjach. W 2015 Park w Inwałdzie został przemianowany na kompleks składający się z 4 Parków :

  • Park Miniatur „Świat Marzeń” – miniatury budowli z 7 kontynentów,
  • Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia – dla spragnionych obcowania z gigantycznymi zwierzętami z okresu Jury czy Kredy,
  • Warownia Inwałd – dla chcących poczuć dreszczyk średniowiecza,
  • Ogród Jana Pawła II – najbardziej kwieciste miejsce na mapie Inwałdu – jak zapewniają właściciele. Setki drzew, krzewów i pięknych kwiatów tworzą niepowtarzalny obraz – portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki z Wadowic i Watykanu.

 

W kompleksie znajduje się hotel jak i pokaźna baza gastronomiczna. Szczegóły oferty znajdują się na stronie kompleksu  pod adresem www.inwaldpark.pl. Wstęp do w/w kompleksu płatny.  Bilet wstępu na kompleks 5 parków to wydatek 69 pln dla osoby dorosłej i 59 pln ulgowy. (bilety ważne są przez 2 dni). Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Można też wykupić bilet na wybrany park tematyczny. Interesująca wydaje się też oferta z noclegiem. Tak więc decyzja należy do Was.

Tak jak już nadmieniłem, ja miałem okazję tylko zwiedzić Park Miniatur.  Zarówno dla mnie jak i juniora, miał wtedy 4 lata, spacer pomiędzy miniaturowymi budowlami, w stosunku do których wyglądał jak Guliwer w krainie Liliputów, był niezapomnianym przeżyciem. Do tej pory wspomina to jak dobrze spędzony czas – można było „pobiegać po świecie”, zobaczyć na własne oczy ogrom zabytków z wszystkich 7 kontynentów jak i z Polski.

Poniżej Świątynia Chitzen Itza z Meksyku.

 

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Inwałd – Świątynia w Chitzen Itza

Czas spędzony w tym miejscu, pozwolił i rodzicom poszerzyć swoją wiedzę nt. słynnych  budowli, czy stanowić coś w rodzaju quizu ze znajomości zabytków. Wspaniała zabawa gwarantowana. Do każdej miniatury jest dołączona tabliczka z informacją, jakby były problemy z identyfikacją budowli 🙂

Poniżej wspaniale wykonana miniatura Zamku na Wawelu.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Inwałd – Zamek na Wawelu

Park utrzymany jest w bardzo dobrym stanie i z pewnością, każdy będzie mógł zobaczyć z innej perspektywy te budowle, które widział na własne oczy zwiedzając świat. Dodatkowo może to stanowić inspirację do dalszych podróży i zwiedzania Polski czy całego Świata.

Oto krótka prezentacja kilkunastu miniatur budowli, które udało mi się sfotografować. Zachęcam do obejrzenia i odwiedzenia osobiście tego kompleksu.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Inwałd – Hagia Sofia

Oczywiście po tam intensywnym zwiedzaniu musi znaleść się obowiązkowo czas na posiłek. W chwili obecnej mamy do wyboru kilka restauracji, ale podczas mojego pobytu tuż przy wyjściu skusił mnie następujący napis na bruku tuż przede mną :

 

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Inwałd

Nie powiem, była przepyszna 🙂 i rzeczywiście słusznych rozmiarów. Ledwo udało mi się z nią uporać.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Inwałd – Wenecja

Dajcie znać czy byliście tam w ostatnim czasie i czy może planujecie wypad w tą okolicę? Chciałbym usłyszeć również od Was czy się spodoba ten kompleks. Dzięki z góry za info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.