Hotel Chrispy World – rodzinny wypoczynek

ChrispyWorld.1018-460

Witam, dziś postanowiłem podzielić się z Wami również wrażeniami w hotelach, których przebywałem na urlopach. To będzie jeden z pierwszych hoteli opisywanych w tym cyklu. Liczę, że wybierając się na wędrówki wakacyjne moje subiektywne opinie pomogą Wam w podjęciu decyzji. Tak więc zapraszam do hotelu Chrispy World na Krecie.

Hotel Chrispy World zlokalizowany na Krecie w okolicach Rapaniana, w odległości ok 2,5 od Kolymbari, 25 km od Chanii, i 40 km od lotniska w Chanii. Jest to jeden z hoteli, które nas skusił ofertą Itaka – Wakacje ze Scooby Doo. Jest to dobry pomysł na wakacje z dziećmi, gdzie wciągające animacje zapewniają naszym pociechom opiekę i różnego rodzaju gry i zabawy. Oferta animacji dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Program animacji jest różnorodny. Zajęcia trwają od godziny 10 do 13, potem od 14 do 16 i obowiązkowo Mini Disco wieczorem. Program animacji wypełnia mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci. Animatorzy są profesjonalni i potrafią zachęcić dzieci do uczestnictwa w grach i zabawach.Booking.com

Dla starszych i rodziców hotel oferuje 3 baseny o różnej głębokości ze słodką wodą: ok. 200 m², 120 m² i 100 m², gł. ok. 1,5 m, brodzik dla dzieci, przy basenach bezpłatne parasole i leżaki – podczas pobytu oczywiście Polak potrafi, i przed śniadaniem niektórzy goście hotelowi rezerwowali sobie leżaki kładąc na nie ręczniki. Hotel oferuje ręczniki plażowe za kaucją – płatne w recepcji hotelowej; kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu ok. 7 EUR/godz.), sauna, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej, tenis stołowy, siłownia – nie polecam. Podczas mojego pobytu sprzęt wymagał konserwacji i napraw; plac zabaw dla dzieci, miniklub (4-12 lat); za opłatą: pokój gier, jacuzzi (ok. 9 EUR/ wizyta), masaże. Codziennie przed południem były rozgrywane mecze piłki siatkowej, aerobik czy po południu piłka wodna.

Menu serwowane w restauracji było różnorodne, ale przy pobycie 2 tygodniowym można stwierdzić, że monotonne. Bar przy basenie czynny od rana do wieczora serwujący napoje oraz różnego rodzaju alkohole (wina, piwa, ouzo) czy bardziej wyszukane drinki – te za dopłatą.
Pokoje są duże i przestronne, budynki są niskie (2 piętrowe) i niestety nasze walizeczki wnosimy sami (sic!). W hotelu mieści się również mini-supermarket, gdzie oprócz lokalnych pamiątek można się zaopatrzyć prawie we wszystko i to w dobrych cenach.

Przy wyjściu z górnej recepcji mieści się przystanek autobusowy.  Autobusy, które się tam zatrzymują   zabiorą nas do najbliższych miast (np. Chania, Kolymbari). Bilety kupujemy w autobusie. Wyjazd do Chanii polecam szczególnie. Oto link do mojego artykułu.

Hotel położony jest trochę na uboczu i niestety do plaży trzeba dojść na piechotę. Jednak plaża nie jest godna polecenia. Kamienista, więc bez specjalnego obuwia odradzam wchodzić do wody. Jeśli chcemy skorzystać z piaszczystej plaży zapraszam do odbycia krótkiej wyprawy na plaże w Platanias. Kilka minut samochodem czy autobusem. Poniżej filmik z tej plaży.

Mój pobyt w tym hotelu kręcił się głównie wokół animacji ze Scooby Doo. Dzieci uczestniczyły codziennie w zajęciach mini-klubiku i były w siódmym niebie. Zajęcia prowadzone były przez 2 animatorów (Dagmarę i Igora –  pozdrawiam ich gorąco i jeszcze raz dziękuję za tak wspaniały i wypełniony atrakcjami czas, który zapewniali  wszystkim pociechom). Dla rodziców taki mini-klubik jest idealny. Pozwala im odpocząć, podczas gdy ich dzieci mają zapewnioną opieką animatorów a przede wszystkim super zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.