Hotel Golden Coast & Bungalows

Hotel Golden Coast & Bungalows położony jest w Attyce w pobliżu miejscowości Nea Makri. Jest to około 40 km od lotniska w Atenach. W tym hotelu zaplanowałem wakacje w tym roku. Był to udany pobyt i z pewnością wrócę do Hotelu Golden Coast w przyszłości.

Transfer z lotniska był  szybki i bezproblemowy. Podróż z Warszawy odbyła się zgodnie z rozkładem. Być może dlatego, iż leciałem rejsowym lotem Aegan Airlines – czyli narodowego przewoźnika greckiego.  Podróż autobusem zajęła ponad godzinę. Można przyjechać również taksówką. Ceny umiarkowane. Hotel posiada 4 gwiazdki w lokalnej klasyfikacji. Jest to rozległy kompleks hotelowy z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych. Hotel położony jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Dno morza częściowo żwirowe. Przy plaży dla gości hotelowych bezpłatne leżaki i parasole. Przy plaży na terenie hotelowym znajduje się bar.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Hotel Golden Coast – plan sytuacyjny hotelu

Hotel – częściowo odnowiony w 2011 r. (część hotelowa). Bungalowy posiadają obszerne pokoje, ale wyposażenie przypominało mi lata 80-te.

Jedzenie – w hotelu znajduje się restauracja główna i tawerna. Dodatkowo na terenie hotelu są 3 bary. Serwowane są tam napoje alkoholowe i bezalkoholowe (do godziny 23.00). Jedzenie pożywne i różnorodne. Do obiadu i kolacji bezpłatnie serwują wino i piwo oraz napoje bezalkoholowe.

Sport i atrakcje:
Bezpłatnie – na terenie hotelu jest mnóstwo atrakcji – oto część z nich:

  • 5 basenów ze słodką wodą (2 dla dzieci) leżaki i parasole przy basenach. Baseny są zamykane przed kolacją (są ogrodzone). Przy każdym basenie ratownik.
  • 12 kortów tenisowych z wypożyczalnią sprzętu (kaucja)
  • koszykówka, siatkówka siatkówka plażowa
  • raz w tygodniu wieczór grecki
  • miniboisko do piłki nożnej, minigolf, tenis stołowy
  • boccia, kajaki, badminton, rowery, wodne animacje hotelowe

Odpłatnie: szkoła nurkowania, lekcje tenisa,

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Widok na basen

Na terenie hotelu – w lobby – bezpłatne wifi. Poza tym, od tego roku, każda sieć polska oferuje bezpłatny roaming plus pakiet bezpłatnego internetu za granicą. Limity określa wysokość abonamentu, który płacicie. Więcej szczegółów uzyskacie u swojego operatora telefonii komórkowej.
Co wieczór różnorodne atrakcje przy barach czy też w amfiteatrze. W hotelu Niemcy, Francuzi i Polacy, mało Rosjan. Animacje przy basenie – w języku francuskim. Na recepcji można się też komunikować w innych językach, jednak znajomość francuskiego bardzo pomagała, szczególnie w trudniejszych negocjacjach.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Widok na alejkę wśród bungalows

Moje wrażenia z pobytu hotelu – pozytywne. Jest to duży obiekt, ale dzięki temu mnóstwo atrakcji na miejscu, kuchnia urozmaicona, dostęp do plaży jak i baseny na terenie hotelu to duży plus. Spacerkiem wzdłuż promenady przy plaży pełnej barów i restauracji docieramy do cichego miasteczka Nea Makri. Od centrum miasteczka dzieli nas 2-2,5 km. Hotel położony na rozległym terenie pełnym  zieleni. Tak jak wspomniałem na początku, chętnie do niego wrócę. Rekomenduję go przede wszystkim rodzinom z dziećmi.

Poniżej krótkie video z tego hotelu.

W pobliżu hotelu – znajduje się miejscowość Maraton. Polecam ją odwiedzić – można rowerem, można też udać się tam taksówką. Wrażenia z tej wycieczki w kolejnym wpisie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.