Pieniny – atrakcje dla dzieci

Kolejny dzień w Pieninach to kolejne atrakcje. Tym razem propozycja dla najmłodszych. Moja rekomendacja to spacer dwoma wąwozami – Homole i Biała Woda. Dodatkowo – wizyta w dwóch zamkach położonych na brzegach Zalewu Czorsztyńskiego i wisienką na torcie – Park Miniatur z olbrzymim placem zabaw Spiska Kraina.

Rezerwat przyrody Biała Woda – rezerwat przyrody w województwie małopolskim, jeden z wąwozów Pienin, nadający się do spacerów jak i turystyki rowerowej. Do rezerwatu dochodzi się drogą asfaltową z Jaworek, wzdłuż rzeki Grajcarek, obok stadniny koni, słynnej „Muzycznej Owczarni” i domu noclegowego Biała Woda.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Rezerwat Biała Woda

Przy drodze ładna kapliczka z cebulastą kopułą drewnianą (ulubiony motyw fotograficzny turystów), a przy niej najdalej położony parking. Parking płatny, samoobsługowy. Przy wejściu do rezerwatu dydaktyczne tablice informacyjne (również Małopolskiego Szlaku Geoturystycznego). W rezerwacie nie pobiera się opłat za wstęp. Wybrałem się tam, aby łatwo i przyjemnie rozpocząć urlop w Pieninach.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Rezerwat Biała Woda

Oto krótki filmik z Rezerwatu Biała Woda

 

Wąwóz Homole – jemu poświęciłem osobny wpis. Link tutaj.

Zamki w Pieninach – to Czorsztyn i Dunajec w Niedzicy. Więcej informacji o nich znajdziecie w moim tekście – oto link.

Zamek Dunajec w Niedzicy. Po zwiedzeniu zamku jak i spacerze po tamie, polecam udać się kilkadziesiąt metrów wzdłuż drogi w kierunku wschodnim do Parku Miniatur – Spiska Kraina.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Miniatura Zamek Spiski

Misją Spiskiej Krainy jest przybliżanie historii, zapewnianie rozrywki oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego. W Parku Miniatur zobaczyłem wierne miniatury zamków i zabytków sakralnych. W parku znajdują się miniatury między innymi Zamku Dunajec w Niedzicy, Dworu Tetmajerów, Zamku w Czorsztynie, czy sanktuariów w Lourdes, Fatimie i Gietrzwałdzie.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Biała Woda

Przy tym centrum rozrywki znajduje się parking (bezpłatny dla posiadaczy biletów wstępu do Parku). Jednak to nie jedyna atrakcja. Mieści się tam ogromny plac zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchańcami, parkiem linowym, małpim gajem czy innymi atrakcjami dla dzieci oraz restauracja. Bilet wstępu można kupić na wszystkie atrakcje lub tylko do wspomnianego Parku Miniatur. W nim możemy znaleść makiety zamków z okolicznych miejscowości w Pieninach, zarówno po stronie polskiej jak i słowackiej. Przy każdym z miniatur widnieje szczegółowy opis zamku w języku polskim jak i angielskim. Więcej informacji znajdziecie pod adresem – link.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki.pl / Miniatura Zamku w Niedzicy

Park zabaw jest bardzo oblegany – ale jak znajdziecie miejsce parkingowe to Wasze pociechy znajdą miejsce aby „wyskakać się”. Potem polecam przejść szlakiem miniatur, gdzie oprócz miniatur zamków znajdziecie i postać Janosia – bohatera tych że okolic.

Gorąco zapraszam i polecam odwiedzić to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.