Przewodniki „Lonely Planet”

guides_by_lonelyplanet

Przewodniki Lonely Planet” to jedne z najlepszych przewodników dostępnych na świecie. Tłumaczone są na wiele języków. Używam ich podczas moich podróży. Stanowią one nieocenione źródło ciekawych informacji, dzięki którym każda podróż będzie jeszcze bardziej interesująca.

Od pewnego czasu staram się korzystać z wersji elektronicznych przewodników, więc zostaje więcej miejsca w bagażu na kosmetyczkę żony 😉. Ale główną zaletą tych przewodników jest interaktywność.

W chwili obecnej „Lonely Planet” oprócz sprzedaży przewodników w wersji papierowej, jak w wersji elektronicznej, udostępnia podróżującym ciekawą aplikację – „Guides by Lonely Planet”. Dostępna jest ona za darmo.

Oto link do sklepu Apple App Store dla iOS i link do aplikacji w sklepie Google Play dla Androida.

W chwili obecnej aplikacja ta oferuje za darmo przewodniki po bodajże 50 miastach takich jak: Amsterdam, Antwerpia, Ateny, Auckland, Bangkok, Barcelona, Pekin, Belfast, Berlin, Boston, Bruksela, Budapeszt, Buenos Aires, Cape Town, Cardiff, Chang Mai, Chicago, Dublin,
Dubaj, Florencja, Hanoi, Ho Chi Min, Hong Kong, Istambuł, Kraków, Kyoto, Lizbona, Ljubljana, Londyn, Madryt, Mexico City, Montreal, Moskwa, Mumbai, Monachium, Neapol, Nashville, Nowy Orlean, Nowy Jork, Paryż, Porto, Praga, Rio de Janeiro, Rzym, San Francisco, San Jose, Seattle, Singapur, Sofia, Petersburg, Taipei, Tokyo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Warszawa i wiele innych. Co jakiś czas pojawiają się opisy kolejnych miast. Na liście znajdują się 2 polskie miasta. A wiemy, że Polska przyciąga coraz więcej turystów, więc pojawienie się kolejnych przewodników to kwestia czasu.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki / Wygląd aplikacji

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki / Wygląd aplikacji

Jest to oczywiście uproszczona wersja przewodnika, jakkolwiek dla mnie stanowi podstawową bazę informacji o danym mieście, do którego się udaję. Aplikacja pozwala nam zapisać przewodnik off-line (na urządzeniu). Dzięki temu mamy go w telefonie i nie zużywamy pakietu danych w roamingu.

Oto co konkretnie oferuje ta aplikacja:

 • mapy z zaznaczonymi atrakcjami,
 • uproszczoną nawigację,
 • atrakcje – z których możemy wybrać kategorię, które nas najbardziej interesują:
  • co warto zobaczyć – z krótką informacją o każdym z miejsc,
  • gdzie warto jeść,
  • gdzie znaleść nocleg (rekomendowane hotele, hostele itd),
  • gdzie robić zakupy czy pamiątki,
  • gdzie pójść na drinka,
  • gdzie pójść się pobawić.

Dodatkowo mamy do dyspozycji konwerter walut czy krótkie rozmówki, które pomogą nam w konwersacji na miejscu.

Możemy również oznaczać miejsca (tagować), które chcemy zobaczyć i dzięki temu tworzymy nasz indywidualny plan zwiedzania.

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki / Przykładowe przewodniki w aplikacji Guides by Lonely Planet

Fot. Tomasz Jakubowski / MojeWedrowki / Przykładowe przewodniki w aplikacji Guides by Lonely Planet

Korzystałem z tej aplikacji podczas moich wędrówek po Barcelonie i Meksyku. Pozwoliła mi ona zaoszczędzić czas i zaplanować zwiedzanie zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Aplikacja ta oferuje przewodniki w języku angielskim. Dodatkowo, możemy z poziomu aplikacji zakupić przewodniki w pełnej wersji. Zachęcam do używania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.